Kategoria Przytulanki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Przytulanki to jedne z najbardziej lubianych zabawek przez najmłodsze dzieci. Te miękkie i przyjemne pluszaki są idealnymi kompanami do zabaw i towarzyszami do wspólnego zasypiania. Maskotki często też pełnią rolę przyjaciół i są zabierane przez dzieci dosłownie wszędzie – czy to na wycieczkę, czy to na zwykły spacer. Najczęściej wybierane przez maluszków przytulanki to te, które mają kształt zwierząt.

Maskotki posiadają przyjemną w dotyku tkaninę i są wypełnione miękkim materiałem. Idealnie nadają się do przytulania i wspólnego zasypiania. Ważne jest, żeby wybrać pluszaka o nietoksycznym wnętrzu, gdyż zwłaszcza najmłodsze dzieci lubią się mocno do nich tulić a czasem też ich posmakować. W trosce o maluszki powinniśmy też zwrócić uwagę, czy zabawka nie ma czasem elementów łatwych do połknięcia, lub czy nie posiada ostrych krawędzi. W końcu przytulanka powinna być bezpieczna, by mogła zasypiać wspólnie z dzieckiem.

Stając się ulubioną zabawką dziecka, pluszak może też pełnić rolę przyjaciela. Ten wspaniały kompan do zabaw, będzie grał istotną rolę w rozwoju maluszka. Już w pierwszych dwóch latach dziecko wybiera sobie tę jedyną przytulankę, z którą się nie rozstaje i choć w kolejnych latach może ją odstawić na półkę, zawsze będzie dla niego ważna. Maskotka pomoże maluszkowi w trudnych chwilach, jakimi mogą być wizyty u lekarza, da poczucie bezpieczeństwa i namiastki domu w pierwszych dniach w przedszkolu, a także będzie wiernym słuchaczem, kiedy pociecha zacznie bawić się w naśladowanie.