Facebook Pixel

Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer iPlus i-Size Soft Black

Cena promocyjna 1161,00 PLN 1290,00 PLN 129,00 PLN taniej

Zaawansowany fotelik samochodowy Concord Transformer iPlus Soft Black

Nowoczesny fotelik samochodowy, wykonany według homologacji i-Size, pozwala na bezpieczne przewożenie dziecka w samochodzie w wieku od 3 do 12 lat (lub 150 cm wzrostu), co odpowiada przedziałom II i III grupy wagowej. Duże możliwości regulacyjne fotelika Concord Transformer iPlus Soft Black pozwalają na lepsze dopasowanie produktu do użytkownika. Umożliwia to zaawansowany system Variosize, który jednocześnie reguluje wysokość zagłówka oraz szerokość oparcia w obszarze ramion dziecka. O bezpieczeństwo przejazdów dbają standardowe pasy samochodowe oraz wielowarstwowa ochrona boczna, redukująca siłę uderzeniową w przypadku kolizji drogowych. Uniwersalny montaż pozwala korzystać z fotelika w różnych pojazdach – wyposażonych w złącza Isofix lub nie.

Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer iPlus i-Size Soft Black

Bezpieczne dziecko w samochodzie

Dzięki przemyślanej konstrukcji fotelika Concord Transformer iPlus Soft Black dziecko ma zapewnioną skuteczną ochronę w najbardziej newralgicznych punktach. O ochronę okolic głowy i szyi dba miękki, profilowany zagłówek. Okolice ramion i klatki piersiowej chronione są przez system ochrony bocznej Triple Layer Impact Protection, z dodatkowym wzmocnieniem skorupy SIP (Side Impact Protection). Tak zaprojektowana budowa boków ma na celu jeszcze lepszą absorpcję energii uderzeniowej, powstałej w wyniku kolizji bocznych. Pozycję dziecka (oraz fotelika) stabilizują pasy samochodowe, których prawidłowy przebieg wyznaczają zielone prowadnice. Prowadnica przy zagłówku posiada automatyczną blokadę z przyciskiem, która utrzymuje pas w odpowiednim miejscu. Produkt spełnia restrykcyjne wymagania, związanej z homologacją i-Size, normy UN R129.

Wzmocniona konstrukcja fotelika samochodowego15-36 kg Concord Transformer iPlus i-Size Soft Black

Dwa bezpieczne sposoby montażu

Homologacja i-Size oznacza większe wymagania odnośnie bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Według niej montaż fotelika musi opierać się na co najmniej dwóch punktach styku. W przypadku modelu Concord Transformer iPlus Soft Black jest to wpięcie w samochodowe złącza Isofix oraz przypięcie pasami 3-punktowymi. O poprawności wpięcia w Isofix informują zielone znaczniki na łącznikach. W przypadku montażu samymi pasami samochodowymi, który również jest rozwiązaniem bezpiecznym i zgodnym z europejskimi normami, sztywne łączniki Twinfix chowają się wewnątrz podstawy. Ponowne wysunięcie łączników następuję po wciśnięciu przycisku z przodu fotelika.

Montaż fotelika samochodowego 15-36 kg Concord Transformer iPlus i-Size Soft Black

Komfort przejazdów w foteliku z pełną regulacją

Variosize to system, który pozwala w pełni dopasować fotelik do użytkownika. Polega on na połączeniu regulacji wysokości zagłówka z ustawieniem szerokości ochraniaczy ramion. Za pomocą jednego przycisku, znajdującego się z tyłu zagłówka, można ustawić obydwa parametry w 20 kombinacjach, w pełni dopasowując produkt do wieku i wzrostu dziecka. Wyłożone miękką pianką siedzisko oraz oparcie stanowią wygodne podparcie ciała, a odpowiednie wyprofilowanie dba o przepływ świeżego powietrza, zapewniając wysoki komfort kilkugodzinnych podróży. Na uwagę zasługuje system Trizone, który polega na zestawieniu różnych rodzajów materiałów – mocniejszych lub bardziej przewiewnych w zależności od położenia. Dzięki funkcji odchylenia oparcia (system Procomfort), można odpocząć w samochodzie, stale zachowując ten sam poziom ochrony.

Regulacja fotelika samochodowego 15-36 kg Concord Transformer iPlus i-Size Soft Black

Nowe wydanie klasycznej, czarnej tapicerki

Kolorystyka fotelika samochodowego Concord Transformer iPlus Soft Black to absolutna klasyka i można mieć pewność, że w długim okresie korzystania z produktu będzie prezentować się równie dobrze. Motyw na oparciu w postaci subtelnego logo marki stanowi ciekawy akcent, przełamujący schemat. Tapicerka wykonana jest z wysoko gatunkowych materiałów, które są łatwe w czyszczeniu. Bieżące zabrudzenia schodzą po lekkim przetarciu wilgotną szmatką. Aby odświeżyć tapicerkę, można zdjąć ją i wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni, stosując się do zaleceń producenta.

Kolorystyka fotelika samochodowego 15-36 kg Concord Transformer iPlus i-Size Soft Black

Specyfikacja
Więcej informacji
Przedział wagowy15-36kg
Sposób montażuPas samochodowy, Isofix + pas samochodowy
Kierunek montażuPrzodem do kierunku jazdy
Regulacja oparciaTak
Regulacja zagłówkatak
Regulacja zagłówkaTak
Zgodny z i-SizeTak
NormyECE R129
Waga14,7 kg
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer iPlus i-Size Soft Black
Twoja ocena