Facebook Pixel

Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer XT Plus Autumn Red

Cena promocyjna 1116,00 PLN 1240,00 PLN 124,00 PLN taniej

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT Plus Autumn Red

Zaawansowany technologicznie fotelik samochodowy Concord Transformer XT Plus Autumn Red to następca wysoko notowanego w testach bezpieczeństwa (4 gwiazdki w testach ADAC) modelu Transformer XT. Fotelik charakteryzuje się perfekcyjnym wykonaniem oraz szeregiem nowoczesnych rozwiązań w zakresie regulacji i systemów bezpieczeństwa. Miękkie, ergonomiczne siedzisko oraz oparcie zapewniają wygodną pozycję dziecku w wieku od 3 do 12 lat. Wielostopniowa regulacja wysokości zagłówka oraz szerokości rozstawu ochraniaczy ramion pozwala na odpowiednie dopasowanie produktu do użytkownika w całym przedziale wagowym (do 36 kg), co zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo w samochodzie. Uniwersalny system montażu, polegający na wpięciu fotelika w złącza Isofix lub przypięciu za pomocą 3-punktowych pasów samochodowych, pozwala na korzystanie z niego w każdym samochodzie – także bez złączy Isofix.

Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer XT Plus Autumn Red

Zaawansowana ochrona boczna TLIP

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT Plus Autumn Red zaprojektowany został w taki sposób, aby w pełni chronić najmłodszych. W tym celu zastosowano wzmocnione podłokietniki, które nie tylko stanowią wygodne podparcie rąk, ale przede wszystkim zabezpieczają okolice bioder. Na szczególną uwagę zasługuje 3-warstwowa konstrukcja ochraniaczy ramion, która składa się na system Triple Layer Impact Protection (TLIP). System ten, poprzez specjalny dobór energochłonnych materiałów, niweluje siłę uderzeniową powstałą w wyniku kolizji bocznych. Nad stabilnością pozycji dziecka w foteliku czuwają pasy samochodowe, których przebieg wyznaczają czerwone prowadnice. Prowadnica znajdująca się przy zagłówku obsługiwana jest za pomocą przycisku, który blokuje pas w jednym miejscu, zapobiegając przesuwaniu. Bezpieczeństwo produktu w każdym wariancie montażowym wyznacza europejska norma ECE R44.04.

Dwa bezpieczne sposoby montażu

Zalecany przez producenta montaż polega na wpięciu fotelika w złącza Isofix za pomocą sztywnych łączników Twinfix. Wysuwane są one mechanicznie przy użyciu przycisku, umieszczonego z przodu podstawy, a o poprawności wpięcia informują zielone znaczniki. W przypadku drugiego sposobu montażu – za pomocą pasów samochodowych, którymi przypięte jest dziecko – łączniki chowane są wewnątrz konstrukcji, pozwalając na bezpieczne ułożenie Concord Transformer XT Plus na kanapie samochodowej. Uniwersalny montaż pozwala na przenosić fotelik między różnymi pojazdami, co jest przydatne w organizacji opieki nad dzieckiem w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer XT Plus Autumn Red

Pełne dopasowanie fotelika do dziecka

System Variosize polega na 20-stopniowej regulacji mechanicznej w zakresie wysokości zagłówka oraz szerokości w obszarze ramion. Za pomocą przycisku, znajdującego się za zagłówkiem, wraz z jego uniesieniem, uruchamiane są pneumatyczne siłowniki, które zmieniają rozstaw ochraniaczy ramion. W ten sposób dopasowany do użytkownika fotelik zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo przejazdów. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko oraz oparcie czuwa nad prawidłową cyrkulacją powietrza, dzięki czemu dziecko nie odczuwa dyskomfortu, nawet przy długich, wspólnych wycieczkach. Na odchylenie oparcia do tyłu pozwala system Procomfort, dzięki któremu można wygodnie odpocząć w samochodzie.

Ciekawy design

Deseń w koła oraz połączenie dwóch odcieni czerwonego w lekko przygaszonych barwach sprawiają, że produkt zdecydowanie przyciąga wzrok. Zestawienie ciemnej czerwieni z szarym kolorem skorupy fotelika samochodowego Concord Transformer XT Plus Autumn Red stanowi płynne połączenie ze stylistyką większości wnętrz pojazdów. Tapicerkę można zdjąć i wyprać w pralce w niskiej temperaturze, zgodnie z oznaczeniami na metce, zachowując w ten sposób świeży i schludny wygląd przez długi czas.

Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer XT Plus Autumn Red

Specyfikacja
Więcej informacji
Przedział wagowy15-36kg
Sposób montażuPas samochodowy, Isofix + pas samochodowy
Kierunek montażuPrzodem do kierunku jazdy
Regulacja zagłówka20-poziomowa
NormyECE R44/04
TestyADAC
Waga fotelika10,4 kg
Wymiary fotelika53-74 x 29-37 x 33 cm
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fotelik samochodowy 15-36 kg Concord Transformer XT Plus Autumn Red
Twoja ocena