Facebook Pixel

Fotelik samochodowy 9-36 kg Diono Orcas NXT Red

733,66 PLN

Fotelik Diono Orcas NXT Red

Orcas NXT to fotelik funkcjonalny i uniwersalny, który pozwala na przewożenie dziecka w samochodzie przez ponad 11 lat, dbając w tym czasie o komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Orcas NXT zmienia się wraz z rozwojem malucha, a 7-stopniowa regulacja zagłówka pozwala idealnie dopasować jego wysokość do wzrostu dziecka. Marka Diono zadbała o komfort najmłodszych podróżników dołączając bardzo wygodną wkładkę dla niemowląt, która zapewnia miękkie podparcie oraz dodatkowo stabilizuje pozycję malucha. Uniwersalny montaż (Isofix lub pasy samochodowe) oraz sprawdzone systemy bezpieczeństwa sprawiają, że fotelik jest wygodny i trwały przez cały okres użytkowania, czyli do 12 roku życia dziecka.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Diono Orcas NXT Red

Pełna ochrona podczas przejazdów

W I grupie wagowej (do 4 roku życia) nad bezpieczeństwem przejazdów czuwają pasy 5-punktowe, otulone miłymi w dotyku ochraniaczami. Pasy naramienne połączone są z zagłówkiem fotelika, co ułatwia odpowiednią ich regulację względem wzrostu podróżnika. W II i III grupie wagowej (od 4 do 12 lat), dziecko przypięte jest 3-punktowymi pasami samochodowymi, które w pełni stabilizują jego pozycję. Skuteczną ochronę boczną stanowią absorbery, wmontowane w obudowę boczną fotelika, w postaci systemu Super Side Impact Protection, które przejmują część energii uderzeniowej w przypadku kolizji.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Diono Orcas NXT Red

Montaż za pomocą złączy Isofix lub pasów samochodowych

Uniwersalność montażu pozwala na bezpieczne korzystanie z fotelika w każdym samochodzie. W przypadku wpięcia w złącza Isofix dodatkowe zabezpieczenie stanowi pas Top Tether, który umieszczony jest w kieszonce z tyłu fotelika. O prawidłowym wpięciu w złącza Isofix oraz naciągnięciu pasa Top Tether sygnalizują zielone wskaźniki przy zapięciu oraz na łącznikach. Odpowiednie przeprowadzenie pasów 3-punktowych wyznaczają czerwone prowadnice. W przypadku mocowania za pomocą pasów samochodowych w I grupie, przeprowadzane są one w przestrzeni za oparciem i pod siedziskiem fotelika. W II i III grupie fotelik stabilizują pasy, którymi przypięte jest dziecko.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Diono Orcas NXT Red

Oparcie dopasowane do wzrostu dziecka

Możliwość 7-stopniowego ustawienia, zintegrowanego z pasami naramiennymi, zagłówka zapewnia wygodną pozycję zarówno w wieku 3, jak i 12 lat. Po zdemontowaniu wkładki dla młodszych dzieci oraz pasów 5-punktowych, starszy podróżnik zyskuje, odpowiednią do swoich potrzeb, przestrzeń, a miękkie wypełnienie tapicerki gwarantuje komfort podróżowania także podczas kilkugodzinnych tras. Fotelik można odchylić w 4 poziomach, co pozwala na beztroski odpoczynek w samochodzie.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Diono Orcas NXT Red

Delikatny, geometryczny deseń

Fotelik Orcas NXT charakteryzuje przyjemny, nowoczesny wzór na tapicerce, który jest ciekawym akcentem, przełamującym monotonię wystroju samochodowego wnętrza. Materiały są łatwe w czyszczeniu, a lekkie zabrudzenia na tapicerce wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Tkaninę można zdjąć i wyprać w pralce, zgodnie z wytycznymi na metce.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Diono Orcas NXT Red

Specyfikacja
Więcej informacji
SkuDIONO ORCAS NXT Red
Przedział wagowy15-36 kg
Sposób montażuPas samochodowy, Isofix + pas toptether
Kierunek montażuPrzodem do kierunku jazdy
Dodatkowe informacjeWkładka redukcyjna, Możliwość prania w pralce
Waga fotelika11,2 kg
Wymiary fotelika50 x 44 x 60 cm
FunkcjeRegulacja pochylenia, Regulacja zagłówka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fotelik samochodowy 9-36 kg Diono Orcas NXT Red
Twoja ocena