Facebook Pixel
Black Friday 2021 w Hoplano
Black Friday 2021 w Hoplano
Black Week Promocja

Fotelik samochodowy 9-36 kg Recaro Tian Elite Select Sweet Curry

Cena promocyjna 1076,40 PLN Regular Price 1196,00 PLN 119,60 PLN taniej

Fotelik Recaro Tian Elite Select Sweet Curry

Recaro Tian Elite to fotelik nowoczesny i uniwersalny. Dzięki konstrukcji opartej na systemie Smart Protection Wings produkt „rośnie” wraz z dzieckiem, stopniowo zwiększając potrzebną mu przestrzeń w obszarze ramion. Rozwiązanie to sprawia, że Tian Elite to rzeczywiście fotelik na lata, który może być stosowany we wszystkich trzech grupach wagowych – od 9 do 36 kg. Jego uniwersalność polega również na prostym systemie montażu za pomocą standardowych pasów samochodowych oraz, w przypadku II i III grupy wagowej, najbardziej popularnego w obecnych na rynku samochodach, złącza ISOFIX. Fotelik Tian Elite spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa, zgodnie z UN R44/04, jest też laureatem prestiżowego konkursu German Design Award 2021.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Recaro Tian Elite Select Sweet Curry

Bezpieczna konstrukcja potwierdzona przez ADAC

Skuteczną ochronę w przypadku kolizji drogowych zapewniają nie tylko 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, ale także specjalna konstrukcja fotelika, do którego boków można podłączyć dodatkowe elementy zabezpieczające ASP. Elementy te, montowane od strony drzwi bocznych, absorbują większą część energii uderzeniowej, redukując w ten sposób jej siłę. System HERO, polegający na zintegrowaniu ochraniaczy pasów naramiennych z nagłówkiem (w wersji dla I grupy wagowej, czyli 9-18 kg), gwarantuje odpowiednią regulację pasów względem wzrostu dziecka oraz właściwe ich prowadzenie. W przypadku przewożenia starszego dziecka (z II i III grupy wagowej, czyli 15-36 kg), bezpieczeństwo gwarantują pasy samochodowe. Specjalnie miejsce w konstrukcji fotelika pozwala schować pasy 5-punktowe oraz środkową klamrę, bez konieczności demontażu, co zdecydowanie ułatwia przejście coraz większego podróżnika do kolejnej kategorii wagowej. O wysokim standardzie systemów zabezpieczeń świadczą wysokie noty w testach ADAC, otrzymane w 2021 roku.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Recaro Tian Elite Select Sweet Curry

Uniwersalny montaż

Recaro Tian Elite można w łatwy sposób zamontować w różnych samochodach, dzięki lekkiej konstrukcji fotelika (zaledwie 8,6 kg) oraz systemowi montażu za pomocą 3-punktowych pasów samochodowych. W ten sposób można swobodnie przenosić fotelik pomiędzy samochodami. Miejsca przeprowadzenia pasów wyznaczają czerwone prowadnice, dzięki temu można mieć pewność, że fotelik jest przypięty poprawnie. Montaż w przypadku II oraz III grupy wagowej opiera się na popularnych złączach ISOFIX oraz zwykłych pasach bezpieczeństwa, którymi przypięte jest dziecko.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Recaro Tian Elite Select Sweet Curry

Wygodnie podczas długich podróży

Konstrukcja fotelika, dzięki systemowi Smart Protection Wings, pozwala, wraz z wysuwaniem się zagłówka, uzyskać więcej przestrzeni w obszarze ramion dziecka. W ten sposób Recaro Tian Elite może się zmieniać, dostosowując swoje rozmiary do wysokości rosnącego podróżnika. O komfort podczas długich podróży dba zaawansowany system wentylacji, który poprzez specjalne otwory oraz kanały w skorupie fotelika odprowadza nadmiar ciepła i zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Wygodne ułożenie ciała gwarantuje wypełnienie z pianki memory, która dostosowuje się do kształtu użytkownika. Wysuwane siedzisko pozwala uzyskać więcej przestrzeni na nogi starszego dziecka, a odchylane oparcie pozwala na wygodną drzemkę podczas podróży. Na uwagę zasługuje innowacyjny system audio, wbudowany w konstrukcję modelu Tian Elite. Zintegrowane głośniki, umieszczone w zagłówku fotelika, pozwalają maluchowi cieszyć się ulubioną muzyką lub bajką, niezależnie od innych pasażerów w samochodzie oraz dodatkowo dbają o prawidłowe umieszczenie głowy dziecka w bezpiecznej przestrzeni zagłówka. W foteliku znajduje się specjalna kieszeń na urządzenie mobilne, które można podłączyć do głośników.

Fotelik samochodowy 9-36 kg Recaro Tian Elite Select Sweet Curry

Nowoczesne wzornictwo

Tian Elite marki Recaro to model uniwersalny, którego ponadczasowe wzornictwo, docenione w konkursie German Design Award 2021, sprawdzi się przez wiele lat. Fotelik można z powodzeniem stosować do 12 roku życia dziecka bez obaw o utratę jakości. Duży wybór wariantów kolorystycznych sprawia, że można dopasować model do indywidualnego gustu oraz do wnętrza samochodu, nie zaburzając jego harmonii. Możliwość zdjęcia tapicerki pozwala na jej wypranie ręczne w temperaturze 30 stopni.

Specyfikacja
Więcej informacji
Przedział wagowy9-36kg
Sposób montażuPas samochodowy, Isofix + pas samochodowy
Kierunek montażuPrzodem do kierunku jazdy
Regulacja oparciaTak
Regulacja oparcia2-stopniowa
Regulacja zagłówkaTak
Stelaż - materiał100% HDPE (polietylen), Aluminium, Stal
Tapicerka - materiał100% Poliester
NormyECE R44/04
TestyADAC
Waga fotelika8,6 kg
Wymiary fotelika44 x 47 - 53 x 56,5 - 80,5 cm
FunkcjeRegulacja pochylenia, Regulacja zagłówka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fotelik samochodowy 9-36 kg Recaro Tian Elite Select Sweet Curry
Twoja ocena