Kategoria Kojce

Kojce dla dzieci są doceniane przez rodziców od wielu lat. Zarówno w małym mieszkaniu, jak i wielkim domu z ogrodem kojec dla dziecka zapewnia maluszkowi komfortową przestrzeń do zabawy, a rodzicom pewność, że pociecha znajduje się w bezpiecznym miejscu. Kojce do zabawy dla dzieci występują w wielu rozmiarach i kształtach, dlatego każdy rodzic znajdzie model kojca odpowiedni dla swojego dziecka lub swoich dzieci.

Najlepsze kojce dla dzieci są wyposażone w lekką, ale bardzo wytrzymałą i odpowiednio wyważoną konstrukcję. W przypadku kojców dziecięcych taki stelaż pozwala z jednej strony na zapewnienie koniecznej stabilności, z drugiej sprawia, że maluszkowi nie grożą żadne kontuzje. Konstrukcja musi być także w pełni zabezpieczona przed przypadkowym złożeniem.

Ważne również, by kojec dla dziecka miał przewiewną i przejrzystą siatkę. Siatka spełnia 3 ważne role - dodatkowo chroni małego użytkownika przed ewentualnymi otarciami, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a także pozwala rodzicom na stały podgląd tego, co dziecko aktualnie robi w kojcu.

Kojce dla dzieci wyposażone są również w osobne podłoże. Odpowiedni materac w kojcu dla dziecka ma duże znaczenie – nie tylko zapewnia odpowiednią izolację termiczną od ziemi, ale – podobnie jak elementy konstrukcji czy siatka – gwarantuje bezpieczną zabawę bez otarć czy stłuczeń.

Kojce dla dzieci mogą przybierać różne formy – wersja podstawowa to podłoże i stelaż, ale na rynku znajdują się także bardziej rozbudowane kojce z różnymi dodatkami. Na uwagę zasługują zwłaszcza kojce dla dzieci wyposażone w daszek, który chroni maluszka przed słońcem. Daszek w kojcu może być wbudowany na stałe lub zdejmowany, by korzystać z niego tylko w razie potrzeby. Taki daszek występuje zwykle w modelach kojców przeznaczonych do umieszczenia na zewnątrz – na tarasie lub w ogrodzie. Taki kojec na kółkach może być niezwykle mobilny, przez co wystawienie go na świeżym powietrzu jest znacznie ułatwione.

Uwielbianym przez dzieci dodatkiem do kojców są zestawy piłeczek. Kojec z kulkami dla dzieci zapewnia godziny zabawy – miękkie plastikowe piłeczki są lekkie, więc nie powodują urazów, a ich rozmiar sprawia, że maluszkowi nie grozi ryzyko połknięcia.