Kategoria Łóżeczka turystyczne

Strona

Łóżeczka turystyczne dla dzieci pozwalają na zabranie maluszka w podróż i sprawiają, że dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo także poza domem.

By nazwać łóżeczko dla dzieci łóżeczkiem turystycznym, produkt musi spełniać jedną podstawową funkcję – łatwe składanie do kompaktowych rozmiarów, co wiąże się z wygodą transportu. Z tego powodu najlepsze łóżeczka turystyczne są wyposażone w przemyślaną konstrukcję stelaży, które pomimo doskonałej stabilności szybko zmieniają się w poręczny bagaż. Dodatkiem do wielu łóżeczek turystycznych jest także torba przeznaczona do spakowania i przechowywania łóżeczka.

Jako że podczas wycieczek mogą czekać nas różne warunki, łóżeczko turystyczne dla dziecka powinno być wyposażone w wiele funkcji, które wspierają opiekę i pielęgnację maluszka. Do najważniejszych należy przewijak, zazwyczaj montowany na ramie. Łóżeczko turystyczne z przewijakiem docenią zwłaszcza rodzice lubiący częste podróże do miejsc, które mogą nie być „children-friendly”.

Kolejnym ważnym dodatkiem jest funkcja kojca – choć dziecko lubi przesypiać większą część doby, w końcu przychodzi pora na zabawę. Najczęściej funkcja kojca dostępna jest w dwupoziomowych łóżeczkach turystycznych, gdzie ustawienie materaca na najniższym poziomie tworzy przestrzeń do zabawy, natomiast wyższy poziom przeznaczony jest do snu. Na jednej ze ścian takich łóżeczek zazwyczaj mieści się otwierane na zamek wejście dla maluszka.
Warto również zwrócić uwagę, czy dziecięce łóżeczko turystyczne posiada funkcję kołyski. Mechanizm kołyski polega zwykle na prostym montażu dwóch płóz, które pomagają w uspokajaniu i usypianiu maluszka, a dzięki swojej konstrukcji mogą być szybko i wygodnie zdemontowane, by kołyska ponownie zmieniła się w łóżeczko.

Pozostałe przydatne elementy wyposażenia łóżeczek turystycznych to daszek (daszek może być odpinany lub składany), pałąk z zabawkami lub – w wersji nieco bardziej zaawansowanej – karuzela, potrafiąca obracać zabawki, a czasem nawet odgrywać kołysanki i inne melodie. Dobre łóżeczko turystyczne dla dziecka powinno mieć również koła, co znacznie ułatwia przemieszczanie łóżeczka w mieszkaniu.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z łóżeczka turystycznego jako zwykłego łóżeczka wolnostojącego. Takie łóżeczka turystyczne dla dzieci są stabilne i mogą służyć na co dzień w mieszkaniu. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że dziecko – niezależnie czy w domu, czy w podróży – śpi w tym samym łóżeczku, które utożsamia z poczuciem bezpieczeństwa i ciepłem domowego ogniska. Wiele z nich ma również wysoki pułap wagowy i można znaleźć nawet łóżeczko turystyczne do 30 kg.