Facebook Pixel

Kategoria Maty edukacyjne dla dzieci

Maty edukacyjne dla dzieci

Maty edukacyjne dla dzieci i niemowląt wspomagają harmonijny rozwój maluszka, zapewniając mu przy tym wspaniałą zabawę.

Najlepsze maty edukacyjne działają wszechstronnie – z jednej strony stymulują sensoryczny rozwój dziecka, zapewniając mu odpowiednie bodźce wzrokowe, dźwiękowe i dotykowe, z drugiej zachęcają go do ćwiczenia chwytu, a więc również mięśni rąk. Przydatna jest również dołączana do niektórych modeli poduszka do leżenia na brzuszku (tummy time). Dzięki temu maty przygotowują maluszka do samodzielnego siedzenia, a już wkrótce do stawiania pierwszych kroków.

Maty edukacyjne składają się najczęściej z miękkiej podkładki (ważne, by miała odpowiednią izolację od podłoża) oraz pałąków, na których zawieszone są interaktywne zabawki. Zabawki po dotknięciu wydają różne dźwięki oraz oferują inne funkcje (grzechotki, gryzaczki), co skłania maluszka do zabawy. Podkładka maty jest pokryta kolorowym nadrukiem, pełnym różnych kształtów, obrazków i kontrastów, by otoczenie zawsze było ciekawe dla dziecka.

W zaawansowanych modelach pałąki można swobodnie regulować, a one same wyposażone są w dodatkowe opcje, takie jak odgrywanie melodii (maty edukacyjne z głośnikiem) czy pokazy świetlne dzięki wbudowanym lampkom.

Bezpieczna mata edukacyjna gwarantuje nie tylko naukę przez zabawę dla dziecka, ale również czas wolny dla rodzica.