Facebook Pixel
Black Friday 2021 w Hoplano
Black Friday 2021 w Hoplano

Kategoria Wózki spacerowe

Wózki spacerowe

Wózki spacerowe (spacerówki) to w odróżnieniu od wózków 3 w 1 wózki ze stałą górną częścią. Oczywiście w takich wózkach oparcie i daszek można zazwyczaj swobodnie regulować, dzięki czemu wózki spacerowe najczęściej są przeznaczone dla dzieci od urodzenia lub od ukończenia 6 miesięcy.

Wózki spacerowe są zwykle bardzo lekkie i wygodnie się składają, są więc idealne do codziennych spacerów z maluszkiem. Świetnie sprawdzają się także w podróży. Mechanizm składania można podzielić na zwykły oraz mechanizm typu parasolka. Wózki spacerowe zapewniają dziecku komfort dzięki szerokim możliwościom regulacji (daszek z okienkiem, regulacja oparcia, regulacja podnóżka, regulacja rączki), a także funkcjonalnym dodatkom.

Dodatki do wózka to m.in. moskitiera chroniąca dziecko przed owadami, ocieplacz na nogi, dodatkowy materacyk, uchwyt na butelkę lub kubek czy folia przeciwdeszczowa, która razem z daszkiem sprawi, że maluszek nie zmoknie podczas spaceru na deszczu. Dla wygody rodzica niektóre wózki spacerowe zawierają w zestawie także pas do przenoszenia (idealny na przykład na plaży) oraz torbę, do której można spakować złożoną spacerówkę. Inne udogodnienia w wózkach spacerowych to kosz na zakupy, wygodna torba z przegródkami na różne akcesoria dziecięce lub nawet tacka-organizer dla dziecka lub rodzica. Przedni pałąk w lepszych modelach można otwierać z dwóch stron, co znacznie ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka. Co więcej, często również wózki podążają za modą. Wózek spacerowy Lionelo Emma posiada wiele różnych odsłon kolorystycznych, dzięki czemu każdy jest w stanie dobrać design odpowiedni do swojego stylu i zapotrzebowań.

Spacerówki najczęściej wyposażone są także w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Podobnie jak w wózkach 3 w 1, również w wózkach spacerowych można wyróżnić kilka rodzajów kół – koła spacerówki mogą być bezobsługowe i bezdętkowe (wykonane z pianki EVA, materiału PU, gumy) lub obsługowe (pompowane).