Facebook Pixel
Black Friday 2021 w Hoplano
Black Friday 2021 w Hoplano

Kategoria Wózki spacerowe

Wózki spacerowe
 1. Nuna

  Wózek spacerowy Nuna Tavo Caviar

  Cena promocyjna 1299,00 PLN Regular Price 1599,00 PLN 300,00 PLN taniej
  Promocja
 2. Baby Design

  Wózek spacerowy Baby Design Wave Gray

  Cena promocyjna 1034,10 PLN Regular Price 1149,00 PLN 114,90 PLN taniej
  Promocja

Wózki spacerowe (spacerówki) to w odróżnieniu od wózków 3 w 1 wózki ze stałą górną częścią. Oczywiście w takich wózkach oparcie i daszek można zazwyczaj swobodnie regulować, dzięki czemu wózki spacerowe najczęściej są przeznaczone dla dzieci od urodzenia lub od ukończenia 6 miesięcy.

Wózki spacerowe są zwykle bardzo lekkie i wygodnie się składają, są więc idealne do codziennych spacerów z maluszkiem. Świetnie sprawdzają się także w podróży. Mechanizm składania można podzielić na zwykły oraz mechanizm typu parasolka. Wózki spacerowe zapewniają dziecku komfort dzięki szerokim możliwościom regulacji (daszek z okienkiem, regulacja oparcia, regulacja podnóżka, regulacja rączki), a także funkcjonalnym dodatkom.

Dodatki do wózka to m.in. moskitiera chroniąca dziecko przed owadami, ocieplacz na nogi, dodatkowy materacyk, uchwyt na butelkę lub kubek czy folia przeciwdeszczowa, która razem z daszkiem sprawi, że maluszek nie zmoknie podczas spaceru na deszczu. Dla wygody rodzica niektóre wózki spacerowe zawierają w zestawie także pas do przenoszenia (idealny na przykład na plaży) oraz torbę, do której można spakować złożoną spacerówkę. Inne udogodnienia w wózkach spacerowych to kosz na zakupy, wygodna torba z przegródkami na różne akcesoria dziecięce lub nawet tacka-organizer dla dziecka lub rodzica. Przedni pałąk w lepszych modelach można otwierać z dwóch stron, co znacznie ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka. Co więcej, często również wózki podążają za modą. Wózek spacerowy Lionelo Emma posiada wiele różnych odsłon kolorystycznych, dzięki czemu każdy jest w stanie dobrać design odpowiedni do swojego stylu i zapotrzebowań.

Spacerówki najczęściej wyposażone są także w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Podobnie jak w wózkach 3 w 1, również w wózkach spacerowych można wyróżnić kilka rodzajów kół – koła spacerówki mogą być bezobsługowe i bezdętkowe (wykonane z pianki EVA, materiału PU, gumy) lub obsługowe (pompowane).