Facebook Pixel

Kategoria Laktatory

Laktator to ogromne ułatwienie dla młodej mamy. Pytanie, które zawsze pojawia się przy zakupie laktatora to „jaki laktator wybrać”. Do wyboru są laktatory ręczne oraz laktatory elektryczne. Obydwie kategorie laktatorów mają wielu zwolenników wśród rodziców.

Najlepszy laktator to taki, który jest wygodny dla karmiącej matki i nie powoduje żadnych negatywnych efektów. Przydatną funkcją w wielu laktatorach elektrycznych jest masaż pobudzający wydzielanie pokarmu. Zazwyczaj można wybrać z wielu trybów, samemu dobierając intensywność zbierania mleka. Dzięki temu dobry elektryczny laktator dopasowuje się do użytkowniczki. Wygodę obsługi znacznie poprawia dostępny w części modeli wyświetlacz LED.

Niektóre laktatory są wyposażone w dodatki – na przykład butelkę ze smoczkiem. Innymi akcesoriami do laktatorów są zamykane pojemniczki, które umożliwiają przechowywanie zebranego pokarmu. Rodzice bliźniaków bardzo cenią podwójne laktatory, pozwalające na zbieranie mleka z dwóch piersi jednocześnie.

Laktatory elektryczne w zależności od modelu mogą być zasilane sieciowo lub za pomocą baterii – wbudowanej lub zewnętrznej. Dzięki temu takie laktatory na baterie lub akumulator są użyteczne w podróży.