Facebook Pixel

Kategoria Leżaczki i huśtawki

Leżaczek bujaczek to jeden z niezbędnych zakupów w przypadku małych dzieci. Dobry leżaczek bujaczek nie tylko ukołysze dziecko do snu, ale będzie miał także ogromny wpływ na jego rozwój poznawczy – leżaczek bujaczek uczy dziecko orientacji przestrzennej, koordynacji ruchowej i podstawowych zależności akcja-reakcja. Większość leżaczków bujaczków nadaje się dla maluszków już od pierwszych dni życia.

Bujaczki można podzielić na kilka kategorii w zależności od mechanizmu działania. Najpopularniejszym podziałem są bujaczki o napędzie elektrycznym (huśtawki) oraz leżaczki bujaczki o napędzie manualnym. Te drugie mogą opierać się o bujanie na płozach (typowe bujaczki) lub na odpowiednio wyważonej podstawie (leżaczki-bujaczki dla dziecka). Nazwy te potocznie są stosowane wymiennie.

Niezależnie od rodzaju leżaczka bujaczka, bujaczka lub huśtawki, najlepsze bujaczki w szerokim sensie to takie, które zapewniają dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy i odpoczynku, dając tym samym rodzicom chwilę dla siebie. Leżaczki-bujaczki w naszym sklepie mają duże możliwości regulacji i specjalne dodatki (np. poduszka podtrzymująca główkę czy bawełniana wkładka redukcyjna), dzięki czemu każdemu maluszkowi będzie w nich wygodnie. Ważne, by bujanie było ciche i nie przeszkadzało niemowlęciu w spokojnym, regeneracyjnym śnie.

Najpopularniejsze bujaczki czy huśtawki dla dzieci oferują wiele funkcji – poza automatycznym bujaniem w kilku trybach (każde dziecko jest inne i leżaczek-bujaczek powinien dostosować się do maluszka) bujaczki oferują na przykład odgrywanie melodii w formie wbudowanych kołysanek lub wejścia USB z odtwarzaczem MP3. Wiele bujaczków dla dziecka jest wyposażonych w karuzelę z interaktywnymi zabawkami, które dodatkowo wspierają rozwój motoryczny dziecka. Inne opcje to timer wyłączający bujanie po określonym czasie lub wykrywacz płaczu, który uruchamia urządzenie, gdy dziecko w bujaczku zacznie płakać.

O ochronę maluszków dbają pasy bezpieczeństwa z otulinkami, a także dodatkowe elementy, takie jak moskitiera chroniąca przed insektami. Bezpieczeństwo leżaczków i bujaczków dla niemowląt w naszym sklepie jest potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami. Leżaczek bujaczek może być wykonany z tworzywa sztucznego lub drewna.

Niektóre bujaczki, jak na przykład leżaczek Lionelo spełniają więcej niż jedną rolę – popularne są połączenia leżaczków czy bujaczków z krzesełkami do karmienia. Sprawia to, że gdy maluszek wyrośnie już z bujaczka, produkt dalej pozostaje użyteczny, zwyczajnie zmieniając swoją funkcję. Taki leżaczek bujaczek z funkcją krzesełka do karmienia może często służyć przez wiele lat.