Facebook Pixel

Kategoria Rowerki trójkołowe

Rowerek trójkołowy to wspaniały sposób na rozwijanie u dziecka umiejętności motorycznych, ćwiczenia koordynacji i uświadomienia maluszkowi, że zabawa na świeżym powietrzu to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu.

Trójkołowa konstrukcja sprawia, że takie rowerki oferują znacznie więcej możliwości konfiguracji niż zwykłe rowerki. Sprawia to także, że rowerek trójkołowy dla dziecka jest bardzo stabilny i może stanowić pomost pomiędzy rowerkiem biegowym a tradycyjnym rowerem, łącząc zalety obydwu rozwiązań, jednocześnie omijając ich wady. Rowerek trójkołowy dla dzieci często jest wyposażony w wiele dodatków, które poprawiają jego użyteczność i zwiększają wygodę maluszka. Wśród takich dodatków można wymienić składany daszek, który chroni dziecko przed słońcem, deszczem i wiatrem. Może być to także wygodna torba na zabawki, schowek na drobiazgi czy uchwyt na kubek. By zapewnić maluszkowi pełnię bezpieczeństwa, producenci rowerków trójkołowych wyposażyli swoje modele w wiele funkcji chroniących dziecko. Rowerki trójkołowe posiadają 3-punktowe lub nawet 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki czemu małemu kierowcy nie grozi wypadnięcie z siedziska. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także pałąk (zazwyczaj składany), który poza standardową funkcją pozwala maluszkowi oprzeć na nim ręce podczas dłuższych tras.

Rowerek trójkołowy Lionelo dla dzieci ma również zwykle możliwość regulacji oparcia, siedziska, a także podnóżka. Ważne również, by kierownica w rowerku trójkołowym dla dzieci także była zabezpieczona. Absolutnym minimum są antypoślizgowe nakładki na rączki, czasem wspierane przez specjalny ochraniacz na środku, który dodatkowo zapobiega otarciom i innym ewentualnym kontuzjom. Na kierownicy w niektórych modelach znajduje się też dzwonek, pozwalający kierowcy ostrzec innych rowerzystów lub spacerujących dorosłych.

Rowerek trójkołowy w najlepszych modelach pełni więcej niż jedną funkcję. Warto zainteresować się rowerkami trójkołowymi, które mogą przekształcić się w rowerek spacerowy. Takie rowerki dzięki dodatkowej rączce dla rodzica pozwalają na wspólne spacery z rodzicem prowadzącym rowerek trójkołowy – funkcja wolnego koła sprawia, że maluszek nie musi wtedy pedałować. W rowerkach trójkołowych z opcją spacerową niektóre modele pozwalają na obrócenie siedziska, by maluszek mógł być zawsze zwrócony w stronę rodzica. Jak w każdym pojeździe, również w rowerku trójkołowym bardzo wiele zależy od zastosowanych kół. Dobre koła znacznie poprawiają komfort prowadzenia. Każdy rodzaj kół ma swoich zwolenników – jedni rodzice doceniają przyczepność kół pompowanych, inni nie chcą dbać o pompowanie i decydują się na koła bezobsługowe (z lekkiej pianki EVA, materiału PU lub gumy). Najważniejsze, by dobrać rowerek trójkołowy z kołami, które najlepiej pasują do naszych preferencji.