Facebook Pixel

Kategoria Foteliki samochodowe 0-13 kg

Wygodny i bezpieczny fotelik od 0 do 13 kg dla maluszka

 

Fotelik samochodowy od 0 do 13 kg jest niezbędny przy odbiorze noworodka ze szpitala. To pierwszy model dla maluszka, który ma za zadanie zadbać o bezpieczną pozycję przy przenoszeniu i podczas podróży samochodem. Pozycja półleżąca, miękki zagłówek, delikatna tapicerka – w trosce o wysoki poziom komfortu małego podróżnika producenci fotelików dziecięcych prześcigają się w coraz bardziej nowoczesnych rozwiązaniach. A wszystko z uwagi na zdrowie i jak największą ochronę w sytuacji wypadku drogowego.

 

Montaż zwiększający stabilność

 

Nosidełko dla dziecka, czyli fotelik 0-13 kg montowany jest tyłem do kierunku jazdy, ponieważ jest to najbardziej bezpieczny sposób przewożenia małego dziecka. Foteliki w systemie i-Size montowane są poprzez złącza Isofix, co wyklucza błędy, które mogą pojawić się przy montażu za pomocą pasów samochodowych. Warto rozważyć foteliki na obrotowej bazie, która ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka.

 

Praktyczne funkcjonalności w fotelikach samochodowych 0-13 kg

 

Dziecko w foteliku z tej kategorii jest osłonięte poprzez wysokie ścianki boczne i wyprofilowany zagłówkiem. Przy pełnej zabudowanie ważna jest odpowiednia wentylacja siedziska. Podczas wielogodzinnych przejazdów maluch spędza w foteliku dużo czasu. Oddychająca tapicerka i dodatkowe otwory w skorupie zapobiegają przegrzaniu. Z kolei dla rodziców, którym zależy na wygodnych rozwiązaniach podróżnych, fotelik samochodowy od 0 do 13 kg to niezbędny element zestawu 3w1, który, po wpięciu w stelaż wózka, pozwala na spacery z maluchem do ok. 1. roku życia.