Facebook Pixel

Kategoria Wózki wielofunkcyjne

Wózki wielofunkcyjne
Strona

Wózki 3 w 1 to wielofunkcyjne wózki dziecięce. Takie wózki składają się najczęściej ze stelaża oraz zdejmowanej gondoli miękkiej lub gondoli sztywnej (twardej), a w najbardziej rozbudowanych modelach także z nosidełka. Sprawia to, że taki wózek spacerowy z miękką gondolą może pełnić rolę spacerówki oraz wózka głębokiego dla dzieci. Ponadto spacerówka z miękką gondolą to znaczna wygoda zarówno dla maluszka, jak i dla rodzica.

Wózki wielofunkcyjne oferują dzięki temu duże możliwości dopasowania do aktualnego zapotrzebowania. Maluszek od pierwszych dni życia może podróżować w takim wielofunkcyjnym wózku. Spacery to jednak nie wszystko – co więcej, czasem gondola lub nosidełko jest objęte homologacją, która pozwala na korzystanie z nich tak, jak z fotelika samochodowego dla najmłodszych (0-13 kg). W takich modelach nosidełko albo gondola wózka 3 w 1 najczęściej jest montowana w aucie za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa.
Taka modularna konstrukcja sprawia, że wózki 3 w 1 rosną razem z dziećmi i są prawdziwymi produktami na lata. Najpierw maluszek spokojnie śpi w rozłożonej na płasko gondoli, później poznaje świat na półleżąco lub siedząco w wózku spacerowym. Gondola w wózku 3 w 1 często umożliwia regulację oparcia bez budzenia dziecka.

Montaż w dziecięcych wózkach 3 w 1 odbywa się za pomocą wygodnych adapterów. Jeżeli stelaż jest uniwersalny, istnieje możliwość zamontowania na nim gondoli i nosidełek różnych producentów – jest to jednak w pełni zależne od konkretnego modelu wózka dziecięcego.

Koła w wózkach 3 w 1 dzielą się na 4 rodzaje – mogą być bezobsługowe i bezdętkowe (wykonane z pianki EVA, materiału PU, gumy) lub obsługowe (pompowane).