Facebook Pixel

Kategoria Foteliki i-Size

Nowoczesne foteliki i-Size

 

Foteliki samochodowe i-Size (norma R129) podzielone są na kategorie na podstawie wzrostu, a nie wagi dziecka. Dzięki temu łatwiej jest dopasować odpowiedni model – w taki sam sposób, jak dobiera się ubrania. Jak podzielone są foteliki i-Size?

 

  • Grupa 0+ obejmuje foteliki dla dzieci do 86 cm,
  • Grupa I to konstrukcje dla maluchów do 105 cm,
  • Grupa II jest przeznaczona do 125 cm wzrostu,
  • Grupa III obejmuje starszaków do 150 cm wzrostu.

 

Bezpiecznie tyłem do kierunku jazdy

 

Przejazdy tyłem do kierunku jazdy są najbezpieczniejszą metodą podróżowania z małym pasażerem. Minimalizują ryzyko urazu kręgosłupa podczas zbyt gwałtownego hamowania. Fotelik samochodowy i-Size jest przeznaczony do jazdy tyłem do co najmniej 15. miesiąca życia (lub wzrostu 75-80 cm). Co więcej, wymóg restrykcyjnych testów zderzeniowych to gwarancja bezpiecznej konstrukcji, ze wzmocnioną ochronę głowy, szyi i tułowia.

 

Isofix - łatwy montaż fotelika samochodowego i-Size

 

Kolejnym udogodnieniem dla rodzica jest system Isofix – na bazie lub za pomocą wysuwanych z fotelika łączników. Tylko poprawnie zamontowana konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo dziecka w samochodzie, a ten sposób wyklucza ryzyko popełnienia błędów. Zielone wskaźniki na łącznikach sygnalizują gotowość do drogi, ułatwiając instalację. Foteliki i-Size dostępne na Hoplano są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku!