Facebook Pixel

Kategoria Nianie elektroniczne

Nianie elektroniczne to ogromne ułatwienie dla rodziców. Urządzenia te umożliwiają zdalny nasłuch pokoju dziecka, a bardziej zaawansowane modele niań elektronicznych są wyposażone w kamery, funkcje odgrywania kołysanek i inne przydatne opcje.

Nianie elektroniczne składają się z nadajnika i odbiornika. Podstawowe modele (zwane nianiami audio lub klasycznymi nianiami) transmitują dźwięk z pokoju dziecka do przewodowego lub bezprzewodowego odbiornika. Lepsze nianie elektroniczne są wyposażone w mikrofon również w urządzeniu rodzica, co pozwala na rozmowę z dzieckiem na odległość – nazywa się to modułem komunikacji dwustronnej. Rodzice mogą wtedy zdalnie uspokoić dziecko, powiedzieć mu kilka miłych słów i zapewnić maluszkowi poczucie bezpieczeństwa.

Najlepsze nianie elektroniczne oprócz obustronnej transmisji dźwięku umożliwiają również podgląd w formie video – dzięki kamerom wideo i wyświetlaczom o wysokiej rozdzielczości rodzice mają pełny obraz, co aktualnie dzieje się z maluszkiem – czy słodko śpi, czy wymaga przytulenia mamy lub taty. Modele z dwoma kamerami pozwalają na podgląd np. 2 pokojów jednocześnie, są również bardzo przydatne przy bliźniakach.

Dodatkowe funkcje najlepszych niań elektronicznych w naszym sklepie to np. wbudowane kołysanki, termometr z alarmem przekroczenia temperatury czy lampka nocna emitująca delikatne, uspokajające światło. Wielu rodziców nie wyobraża sobie opieki nad dzieckiem bez swoich niezawodnych niań elektronicznych.