Facebook Pixel

Kategoria Rowerki biegowe

Rowerek biegowy zapewnia dziecku wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu. Rowerek biegowy ma same zalety - dziecko podczas jazdy na rowerku biegowym poprawia swoją koordynację ruchową oraz wzmacnia mięśnie, zarówno dolnej, jak i górnej części ciała. Pozwala mu to również na nabranie odpowiednich nawyków. Będą one konieczne przy kolejnym wyzwaniu – nauce jazdy na klasycznym rowerze. W naszym sklepie znajduje się wiele modeli najpopularniejszych rowerków biegowych dla dzieci. Znajdziesz tu zarówno metalowe, jak i nieco lżejsze drewniane rowerki biegowe. Wszystkie łączy wysoka jakość wykonania i radość, którą rowerek biegowy sprawia maluszkowi.


Najpopularniejsze rowerki dla dzieci oferują regulację siodełka oraz regulację wysokości kierownicy. Sprawia to, że dziecko nie „wyrasta” z produktu przez długi czas. Inne ciekawe dodatki to naklejki lub tablica pozwalająca na ozdobienie pojazdu za pomocą kredy. Bardzo wygodnym dodatkiem do rowerka biegowego jest także nóżka ułatwiająca parkowanie. Rowerek biegowy może być również wyposażony w wygodny uchwyt do przenoszenia. Innymi ważnymi elementami są zabezpieczenia. Podczas nauki jazdy na rowerku biegowym mogą zdarzyć się upadki. By uniknąć kontuzji u małego kierowcy, dobry rowerek biegowy jest wyposażony w antypoślizgowe nakładki na kierownicy. Poprawia to chwyt i ułatwia manewrowanie rowerkiem biegowym. Na kierownicy może znajdować się specjalny ochraniacz.


Niektóre modele rowerków biegowych w zestawie mają również dzwonek lub lampkę, co pozwala uczyć dziecko prawidłowych zachowań na drodze – sygnalizowania swojej obecności i dostosowywania się do warunków, nawet jeżeli oczywiście zabawa na rowerku biegowym musi odbywać się w bezpiecznym miejscu, z dala od samochodów. Kolejnym zabezpieczeniem stosowanym w rowerku biegowym jest także blokada skrętu, która ogranicza kąt ruchu kierownicy rowerka biegowego – zapobiega to przewróceniu się maluszka podczas jazdy na rowerku biegowym.