Facebook Pixel

Kategoria Wózki dziecięce

Strona

Wózek dziecięcy będzie towarzyszył dzieciom i rodzicom przez kilka lat. Odpowiedni wózek dla dziecka sprawi, że spacery będą niezwykłą przyjemnością, która rozbudzi w maluszku ciekawość świata. Istnieje kilka kategorii wózków dziecięcych, m.in. wielofunkcyjne wózki 2 w 1 lub 3 w 1 z gondolą lub wózki spacerowe (tzw. spacerówki).

Najlepsze wózki dla dzieci służą maluszkom od pierwszych tygodni życia (wózki dla noworodków), aż do około 2-3 roku życia. Kluczowa w wózkach jest funkcja regulacji oparcia do pozycji w pełni leżącej (najczęściej wózki 0-36 miesięcy) lub półleżącej (6-36 miesięcy). Dzięki temu maluszkowi zawsze jest wygodnie, niezależnie od tego, czy w danym momencie ma ochotę na sen, czy na zwiedzanie okolicy. Przydatną opcją w wózku dziecięcym jest także regulacja podnóżka.

Nie mamy wpływu na pogodę, więc wózek dla dziecka powinien również chronić maluszka w każdych warunkach. Wózki są więc często wyposażone w przedłużony, zwijany daszek z okienkiem. Dzięki takiej budce na dziecko nie pada deszcz lub śnieg, a także nie razi go słońce. Okienko pozwala rodzicom w każdej chwili sprawdzić, czy z maluszkiem wszystko jest w porządku.

Najpopularniejsze modele wózków dla dziecka są wyposażone w specjalne dodatki, które jeszcze bardziej zwiększają komfort. W zestawie wózka może znajdować się moskitiera, która w lecie ochroni dziecko przed insektami. Może być to również folia przeciwdeszczowa, która zapewni suchy spacer nawet w pochmurny dzień. Inne dodatki do wózków to ciepły pokrowiec (ocieplacz) na nóżki czy wygodny uchwyt na kubek lub butelkę. Niektóre z nich np. wózek Lionelo Emma posiadają też specjalną tackę która ułatwi spożywanie przekąsek.

Rodzice cenią w wózkach również wygodne składanie. Składany wózek jest bardzo wygodny w transporcie – można go z łatwością spakować do samochodu. Dzięki temu taki model wózka nadaje się do podróży. Sprawia to również, że złożony wózek dziecięcy nie zajmuje dużo miejsca, gdy aktualnie nie jest używany. Spacer z maluszkiem musi być komfortowy także dla rodzica.

Wózki dla dzieci oferują wiele funkcji i rozwiązań ułatwiających jazdę. Do takich należy obszycie rączki wysokojakościową pianką lub eko-skórą, co znacznie poprawia chwyt. Jako że wózki dla dzieci są na ogół 4-kołowe (choć są również np. 3-kołowe modele wózków), bardzo ważny jest materiał i jakość wykonania kół. Koła w wózkach mogą być klasyczne (dętkowane) lub bezobsługowe i bezdętkowe, czyli wykonane z pianki EVA, materiału PU lub gumy.