Facebook Pixel

Kategoria Hulajnogi dla dzieci

Hulajnogi dla dzieci
  1. Lionelo

    Hulajnoga freestylowa Lionelo Whizz

    Cena promocyjna 232,05 PLN Regular Price 273,00 PLN 40,95 PLN taniej
    Nowość

Hulajnogi to pojazdy znane od wielu lat. Z hulajnóg korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli, doceniając wygodę tego środka transportu. Oczywiście, hulajnoga dla dzieci i hulajnoga dla dorosłych znacznie różnią się wymiarami, udźwigiem i innymi parametrami. Hulajnoga zapewnia wspaniałą rozrywkę na świeżym powietrzu. Hulajnogi wspierają przede wszystkim umiejętność balansowania i utrzymywania równowagi. Wzmacniają także mięśnie – z uwagi na mechanikę jazdy zarówno te w dolnej, jak i górnej części ciała. Hulajnogi jak inne rowery i pojazdy zapewniają zatem całą masę zabawy oraz ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Przy wyborze hulajnogi dla dziecka należy zwracać uwagę na stabilność podstawy i wygodę jazdy. Duże znaczenie ma antypoślizgowa mata na podeście hulajnogi – znacznie poprawia to komfort oraz bezpieczeństwo – w takiej hulajnodze nie ma ryzyka, że noga przy bardziej zdecydowanym ruchu spadnie z podestu. Konstrukcja hulajnogi powinna być przede wszystkim wytrzymała – choć hulajnogi nie są przeznaczone do wykonywania trików i innych ewolucji, tylko wzmocniony stelaż zapewni dziecku bezpieczeństwo nawet podczas zwykłej jazdy na hulajnodze na płaskim terenie. Podest w najlepszych hulajnogach jest w stanie zapewnić komfortową jazdę nawet przy 100-kilogramowym obciążeniu. Bezpieczeństwo hulajnogi zależy także od dopasowania do użytkownika – kierownica hulajnogi oferuje zwykle możliwość ustawienia wysokości, by ręce dziecka znajdowały się w odpowiedniej pozycji. Kierownica może być także wyposażona w otulinki, które poprawiają chwyt, a w konsekwencji zapewniają lepsze panowanie nad hulajnogą.

Komfort jazdy na hulajnodze w dużej mierze zależy od zastosowanych kół. Koła hulajnogi powinny być proporcjonalne do podstawy pod względem wielkości (dobrze sprawdzają się koła o przekątnej około 20 cm) oraz wykonane z wytrzymałych materiałów tak jak w hulajnodze Luca Black – najczęściej poliuretanu, który gwarantuje dobrą przyczepność i trwałość przy zachowaniu niskiej wagi. Najlepsze modele hulajnóg są wyposażone w amortyzator na przednim kole, znacząco redukujący drgania podczas jazdy. Na tylnym kole w hulajnodze często znajduje się specjalny hamulec nożny, który pozwala na szybkie zatrzymanie hulajnogi w każdej sytuacji.