Facebook Pixel

Kategoria Hulajnogi

Hulajnogi to pojazdy znane od wielu lat. Z hulajnóg korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli, doceniając wygodę tego środka transportu. Oczywiście, hulajnoga dla dzieci i hulajnoga dla dorosłych znacznie różnią się wymiarami, udźwigiem i innymi parametrami. Hulajnoga zapewnia wspaniałą rozrywkę na świeżym powietrzu. Hulajnogi wspierają przede wszystkim umiejętność balansowania i utrzymywania równowagi. Wzmacniają także mięśnie – z uwagi na mechanikę jazdy zarówno te w dolnej, jak i górnej części ciała. Hulajnogi jak inne rowery i pojazdy zapewniają zatem całą masę zabawy oraz ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Przy wyborze hulajnogi dla dziecka należy zwracać uwagę na stabilność podstawy i wygodę jazdy. Duże znaczenie ma antypoślizgowa mata na podeście hulajnogi – znacznie poprawia to komfort oraz bezpieczeństwo – w takiej hulajnodze nie ma ryzyka, że noga przy bardziej zdecydowanym ruchu spadnie z podestu. Konstrukcja hulajnogi powinna być przede wszystkim wytrzymała – choć hulajnogi nie są przeznaczone do wykonywania trików i innych ewolucji, tylko wzmocniony stelaż zapewni dziecku bezpieczeństwo nawet podczas zwykłej jazdy na hulajnodze na płaskim terenie. Podest w najlepszych hulajnogach jest w stanie zapewnić komfortową jazdę nawet przy 100-kilogramowym obciążeniu. Bezpieczeństwo hulajnogi zależy także od dopasowania do użytkownika – kierownica hulajnogi oferuje zwykle możliwość ustawienia wysokości, by ręce dziecka znajdowały się w odpowiedniej pozycji. Kierownica może być także wyposażona w otulinki, które poprawiają chwyt, a w konsekwencji zapewniają lepsze panowanie nad hulajnogą.

Komfort jazdy na hulajnodze w dużej mierze zależy od zastosowanych kół. Koła hulajnogi powinny być proporcjonalne do podstawy pod względem wielkości (dobrze sprawdzają się koła o przekątnej około 20 cm) oraz wykonane z wytrzymałych materiałów tak jak w hulajnodze Luca Black – najczęściej poliuretanu, który gwarantuje dobrą przyczepność i trwałość przy zachowaniu niskiej wagi. Najlepsze modele hulajnóg są wyposażone w amortyzator na przednim kole, znacząco redukujący drgania podczas jazdy. Na tylnym kole w hulajnodze często znajduje się specjalny hamulec nożny, który pozwala na szybkie zatrzymanie hulajnogi w każdej sytuacji.