Facebook Pixel

Kategoria Foteliki samochodowe

Strona

Foteliki samochodowe

Szukasz odpowiedniego fotelika dla dziecka? Bogata oferta Hoplano ułatwi Ci to zadanie! W sklepie znajdziesz foteliki samochodowe dla dziecka z każdej kategorii wagowej. Na stronie wyróżniliśmy 4 główne grupy – od urodzenia do 15 miesiąca życia, następnie do 4, 7 i 12 lat. Są także grupy łączone, gdyż wiele modeli obejmuje kilka przedziałów wagowych, co pozwala na użytkowanie przez długi czas – od urodzenia aż do 12 roku życia.

Foteliki samochodowe dla dzieci spełniają przede wszystkim dwa zadania – zapewniają bezpieczeństwo oraz dbają o komfort wspólnych podróży. Producenci prześcigają się w rozwiązaniach konstrukcyjnych, decydując się na miękką piankę memory, która dopasowuje się do ciała użytkownika lub autorską strukturę, składającą się z kilku warstw o różnych właściwościach. W fotelikach nowej generacji duży nacisk położony jest na wzmocnioną ochronę boczną. Może ona mieć formę regulowanych odbojników lub specjalnej konstrukcji skorupy, która pochłania energię uderzeniową w przypadku kolizji bocznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika? Ważny jest system montażu – wymagane w normie UN R129 dwa punkty styku sprawiają, że fotelik nie przesuwa się na boki. Jeżeli samochód posiada złącza Isofix, możesz wybrać model z homologacją i-Size. Najnowsze foteliki samochodowe pozwalają na instalację tyłem do kierunku jazdy (RWF) nawet do 4 roku życia, a to obecnie najbezpieczniejszy sposób na przewożenie dziecka. Zwróć uwagę także na system wentylacji oraz materiał, z którego wykonana jest tapicerka - w czasie długich przejażdżek zadbaj o odpowiednią cyrkulację powietrza.

Przygotowując naszą ofertę, stawiamy na rozwiązania, które pozwolą dopasować fotelik samochodowy do indywidualnych potrzeb i gustu. Szeroki wybór produktów sprawdzonych marek pozwoli Ci kupić fotelik bezpieczny, wygodny i dopasowany.