Facebook Pixel

Fotelik samochodowy 15-36 kg Baby Safe Chart i-Size Black

Cena promocyjna 594,15 PLN 699,00 PLN 104,85 PLN taniej

Fotelik samochodowy 15-36 kg Baby Safe Chart Black w normie i-Size

Wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy Baby Safe Chart Black czuwa nad bezpieczeństwem przejazdów dziecka przez długi czas – od ok. 3 do 12 roku życia (od 100 do 150 cm wzrostu). To produkt uniwersalny, który można zamontować w każdym samochodzie za pomocą pasów 3- punktowych w połączeniu ze złączami Isofix lub niezależnie od nich. Jest to model, który pozytywnie przeszedł szereg wewnętrznych i zewnętrznych testów zderzeniowych oraz zdobył uznanie użytkowników, otrzymując w 2020 r. wyróżnienie w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości. Szeroki zakres regulacji, zarówno wysokości zagłówka, jak i szerokości w obszarze ramion, pozwala dopasować fotelik do indywidualnych parametrów użytkownika, zapewniając tym samym większy komfort i lepszą ochronę podczas samochodowych wycieczek.

Fotelik samochodowy 15-36 kg Baby Safe Chart Black

System zabezpieczeń

O bezpieczeństwo dziecka dba przede wszystkim zwarta konstrukcja fotelika samochodowego Baby Safe Chart Black. Na uwagę zasługują wysokie, wzmocnione podłokietniki, które zabezpieczają okolice bioder i brzucha, ochraniacze ramion z systemem SIP (Side Impact Protection) oraz wyprofilowany zagłówek z 8-stopniową regulacją wysokości, dzięki której podpiera okolice szyi i głowy w najbardziej odpowiednim punkcie. 3-punktowe pasy samochodowe stabilizują pozycję w foteliku, a ich prawidłowy przebieg wyznaczają zielone prowadnice, niwelując ryzyko niewłaściwego przypięcia. Bezpieczeństwo konstrukcji oraz zastosowanych systemów potwierdza zgodność z restrykcyjną normą R129/03.

System ochrony bocznej w foteliku samochodowym15-36 kg Baby Safe Chart Black

Wzmocniony montaż Isofix

Fotelik samochodowy Baby Safe Chart Black powstał w oparciu o homologację i-Size. Jednym z jej wielu wymogów jest zastosowanie dwóch punktów mocujących, które stabilizują fotelik i uniemożliwiają przesuwanie się po kanapie. Fotelik można przypiąć za pomocą samych pasów 3- punktowych, co jest rozwiązaniem bezpiecznym i zgodnym z europejskim standardem, jednak dodatkowe wpięcie w złącza Isofix zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo przejazdów. Konstrukcja oparcia fotelika samoistnie dopasowuje się do kształtu fotela w samochodzie, nie trzeba więc regulować kąta nachylenia, co ułatwia właściwy montaż. Poprawność wpięcia wyznaczają zielone wskaźniki na łącznikach.

Montaż fotelika samochodowego 15-36 kg Baby Safe Chart Black

Wygodne przejazdy

Możliwość dopasowania szerokości oparcia, niezależnie od wysokości położenia zagłówka, zapewnia wygodną pozycję dziecku o różnej budowie ciała. Możliwość odchylenia fotelika za pomocą 4- stopniowej regulacji kąta nachylenia pozwala na komfortowy odpoczynek w czasie dłuższych przejazdów, przy zachowaniu właściwego ułożenia głowy, szyi i barków w bezpiecznej przestrzeni zagłówka i oparcia. Wyprofilowane podłokietniki umożliwiają wygodne ułożenie rąk.

Regulacja fotelika samochodowego 15-36 kg Baby Safe Chart Black

Czarna kolorystyka

Zastosowanie klasycznego, czarnego koloru pozwala zachować spójność wewnątrz samochodu. Odpowiednio zadbana, wysokiej jakości tapicerka na długo cieszy schludnym i higienicznym wyglądem. Istnieje możliwość zdjęcia materiału i wyprania go w pralce w temperaturze 30° w programie do delikatnych tkanin. Tapicerki nie można prasować, gdyż mogłoby to skutkować odklejeniem się tkaniny od pianki. Funkcjonalnym udogodnieniem, zawartym w zestawie, jest uchwyt na kubek, który można zamontować z dowolnej strony fotelika.

Fotelik samochodowy 15-36 kg Baby Safe Chart Black

Specyfikacja
Więcej informacji
Przedział wagowy15-36kg
Sposób montażuPas samochodowy, Isofix + pas samochodowy
Kierunek montażuPrzodem do kierunku jazdy
Regulacja zagłówkaTak, 8-poziomowa
Obrotowe siedziskoNie
Zgodny z i-SizeTak
NormyECE R129
FunkcjeRegulacja zagłówka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fotelik samochodowy 15-36 kg Baby Safe Chart i-Size Black
Twoja ocena